Sprzątanie  Kalisz Pomorski  zadzwoń 666484444

Sprzątanie Kalisz Pomorski zadzwoń 666484444

19 lutego, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Alergia wziewna to niestety bardzo znana przypadłość, która zamyka w zwykłym funkcjonowaniu. Etapy są najbardziej niebezpieczne – kurz, pył i pozostałe alergeny, wzbijają się w głowę i dojeżdżają do bliskich dróg oddechowych. Kaszel, kichanie czy zaczerwienione oczy mogą skutecznie zniechęcić do prania. Jak sobie z nimi mówić? Podpowiadamy!

Sprzątanie Stepnica zadzwoń 666484444

 

Alergia na brud i roztocza

Kurz to mieszanina wielu zabrudzeń – wśród nich uważają się m.in. włosy, włókna, naskórek, piasek, a dodatkowo roztocza. Te to to mikroorganizmy, których odchody są najczęstszymi alergenami.

agd odkurzacze

agd odkurzacze

Nie zawiera zbyt ciekawie prawda? Mimo wszystko niewielka ilość kurzu w zakładu że być nawet… zdrowa! Jak płynie z badań, związek z zabrudzeniami i bakteriami stymuluje nasz system odpornościowy. Niestety, w sukcesu kobiet z alergią nawet ta mała kwota może kojarzyć się z przykrymi konsekwencjami. Oprócz kataru, kaszlu czy innymi podrażnieniami, kurz wpływa więcej na cerę. Zanieczyszczenia osadzające się na poduszce, narażają skórę twarzy na pryszcze i zaczerwienienia. Jak zatem pozbyć się kurzu? Oczywiście przy pomocy odkurzacza!
Odkurzanie pokoju

Zobacz inne propozycje pożyczka zaplo

Pokój alergika winien stanowić sprzątany regularnie, nie jest jednak samej właściwej odpowiedzi, mówiącej jak często powinno się odkurzać. Zazwyczaj daje się, że dwa razy w tygodniu to minimum. Zdecydowanie częściej powinniśmy wziąć za odkurzacz, jeśli stanowimy w zakładzie zwierzęta bądź materiały przyciągające kurz np. zasłony, grube dywany, pledy itd. Tych punktów wystroju nie powinno istnieć w porządku alergika – potrafią mu właśnie zaszkodzić. Aby odkurzanie było wydajne warto się do niego dokładnie zorganizować. Potrzebny będzie odkurzacz z workiem syntetycznym i filtrem HEPA. Worki syntetyczne zbudowane są ze dodatkowego mikrowłókna, które obdarowuje im siła na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto przynoszą większą filtrację niż standardowe worki i skutecznie redukują emisję kurzu do wnętrza. Filtr HEPA radzi sobie z zabrudzeniami coraz lepiej – stanowi w stopniu usunąć nawet małe cząsteczki kurzu ze skutecznością ponad 99%. Warto wtedy zainwestować w obecnego typu urządzenia do gry z zabrudzeniami. Niezawodne worki syntetyczne i filtry HEPA można odszukać na kartce swiatworkow.

zobacz również Agencja pracy tymczasowej

Jak pozbyć się kurzu?

Oprócz regularnego odkurzania drogą na pokój bez kurzu jest mocne zmienianie pościeli i uderzanie jej w co chwila 60 stopniach Celsjusza. Właśnie to giną roztocza i bakterie zalegające w poduszkach czy kołdrze. Poza pościelą należy dbać o stałym praniu firan, zasłon, narzut i oryginalnych środków, w jakich składa się kurz. Innym trybem na pozbycie się alergenów jest oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie zmniejszy ich wielkość i aktywność, dzięki czemu samopoczucie alergika ulegnie znacznej poprawie. Życzymy miłych porządków!

Artykuł przygotowany jest ze źródła pokój alergika