Piasek Kwarcowy Połczyn-Zdrój

Piasek Kwarcowy Połczyn-Zdrój

10 kwietnia, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Nie od dzisiaj wiadomo, że proste, i przy tym podobne z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest prawdziwym surowcem, jaki znajduje szerokie zastosowanie, nie tylko w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce otrzymują się naprawdę duże złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Stanowi wówczas nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Dębno

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego wyjątkowa wytrzymałość – wówczas nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy wyróżnia się najwyższą siłą na oddziaływanie takich składników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego rodzi się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz również zaprawy murarskie i beton, jakie są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Korzysta się spośród niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, czy nawet dróg. Również istnieje zatem środek na tyle popularny i dostępny, że bierze się go też do prac zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Dębno

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo dużą popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Zacznijmy od tego, że uznanie otrzymałeś nie jedynie na placu budownictwa, lecz również dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek wykorzystywany jest do robienia takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, czy choćby w byciu biżuterii oraz oryginalnych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego zwracają się połączyć w popularne kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i dojdzie w smaki najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Dębno

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Jak szybko zostało wspomniane, piasek kwarcowy wyróżnia się wyjątkową trwałością i dlatego doskonale przydaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, działamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka posadzka będzie nie tylko wytrzymała, lecz również antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą poleca się jeszcze do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Dębno

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, ale również nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na śmieć i warunki atmosferyczne. Za sprawą tych obecnie zalet można je brać zarówno we mieszkaniach, kiedy także do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe dane są w sfery nie tylko ze prostego szerokiego zastosowania, lecz również dużych możliwości oryginalnych i rodzajów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy dostać wiele nowych wersji kolorystycznych, odpowiadając tym tymże posadzkę do bliskich spraw i przeświadczeń o tym kiedy powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie zostawiajmy, że jakąś spośród ważniejszych przestrzeni jest więcej ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe dobre zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy tworzenia konstrukcji i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Dębno