Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

28 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Finansowy

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo Turystykę możemy liczyć na wiele kategorii – jeden z planów wspomina o turystyce częstej i skutecznej, kwalifikowanej. Co ciekawe w współczesnych latach wzrosło zainteresowanie turystyką aktywną nie wyłącznie w Polsce. Jeszcze dużo nas ma szukanie miejsc mniej atrakcyjnych, ale poprzez toż szczególnie tajemniczych i oryginalnych. Przykładem może północno-wschodni zakątek Polski.

Nie jedynie wielkie jeziora

Oczywiście wciąż największym wzięciem cieszą się Wielkie Jeziora Mazurskie. W czasie letnim, ale także pd koniec miesiąca również do połowy września chodzi tu setki, a nawet już tysiące łódek. Inwestorzy walczą o grunty nad jeziorem, planując nierzadko wielomilionowe inwestycje.

Niestety, dla wytrawnych żeglarzy problemem zatrzymuje się rosnąca liczba motorówek zaś toż nierzadko przypominających niewielkie stateczki. Pomimo to przy brzegach Wielkich Jezior Mazurskich pojawia się jeszcze więcej niewielkich marin z kejami dla sprzętu wodnego. Najczęściej takie mariny mają również polami kempingowymi.

Etos żeglarstwa zakłada się chwiać? Część żeglarzy woli zacisze i szuka akwenów mniej „znanych”. Jednak to skąd nie istnieje takie łatwe. Na jeziorach mniejszych (tych położonych bardziej na wschód) że o keje i mariny. A jak zacisze można potraktować Jezioro Wigry przylegające do największych w Polsce. Wydobywa się w możliwościach Wigierskiego Parku Publicznego a jednym większym portem jest tamtejszy ośrodek PTTK. Tak jest tworzyć tu swoją łódkę, bo z wypożyczeniem możne być trudno. Większość widocznych łódek to „rezydenci”.

Wiele wpływu mają nieduże-rynnowe jeziora przebywające w północno-wschodnim zakątku województwa warmińsko-mazurskiego. Przykładem może być jezioro Gołdap, na którym nawet ostatnio pojawiły się żagielki. Można polecić przyjazd ze swoją łódką na pobliskie Jezioro Czarne. Najistotniejsze w Polsce jezioro Hańcza niemal przez cały rok przyciąga płetwonurków.

I w środowisku?

I w gronie tych mniejszych jezior wiele dobrych osobliwości. Choćby Puszcza Romincka, dawny rewir łowiecki cesarza Wilhelma II. Niezapomniane wrażenie oddziałuje na turystach piramida-grobowiec w Rapie. Podobnie najwyższe w Polsce, nieczynne mosty kolejowe w Stańczykach i ślady po dawnym torowisku. Wybudowana na przełomie XVII i XIX wieku przez ród Farenheidów. Poszukiwacze historii angażują się nie tylko Gierłożą i Mamerkami, ale także podgołdapskim kompleksem „Robinson”, dawną kwaterą wojsk Luftwaffe, gdzie najprawdopodobniej znajdywała się hamownia silników do rakiet V.

Zatem, kierunek północny-wschód i się na prawdopodobnie nie rozczarujemy.

zobacz również Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo