Finbo Kołobrzeg

5 marca, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Planujesz wziąć pożyczkę? Chcesz dowiedzieć się, w jaki system pożyczkodawca może sprawdzić Twoją sytuację gospodarczą? Przeczytaj materiał i dowiedz się, jak firmy pożyczkowe kontrolują swoich użytkowników.

Finbo Polanów

Rynek pożyczek pozabankowych ciągle się rozwija. I nie chodzi tu ale o cena sprzedaży i wielkość działalności. Firmy z branży dokonują jeszcze dużo powszechnych sprawdzeń klientów.

pożyczka finbo

pożyczka finbo

Zapomnij o telefonach do właścicielu i zaświadczeniach o zarobkach. Składając wniosek o pożyczkę, jednocześnie wyrażasz wiedzę na udostępnienie firmie dużo lepszych danych.

zloz wniosek

Gdzie firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Większość pożyczkobiorców kojarzy firmy takie jak BIK albo pożyczki BIG. Jeżeli daje Ciż się, że sprawdzenia ograniczają się wyłącznie do ostatnich rejestrów – jesteś w błędzie. Firmy pożyczkowe coraz chętniej komunikują się autorskimi bazami danych. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek brałeś komercyjną pożyczkę – stanowi spora szansa, że pożyczkodawca będzie mógł ocenić jej przebieg.

Dla przykładu – składając wniosek o pożyczkę w nazwie Finbo Polanów , wyrażasz wiedzę na udostępnienie Twoich informacjach do 34 zewnętrznych podmiotów (w obecnym do bezpośredniej konkurencji firmy). Finbo Polanów otrzyma informację zwrotną, czy ubiegałeś się o pożyczkę w tych podmiotach, którymi danymi się posługiwałeś i czy spłaciłeś ją na moment. Firmy podnoszą argument, iż istnieje zatem potrzebne do wyłączenia się przed ewentualnymi nadużyciami (np. pobranie chwilówki na cudze dane). Jednak otrzymanie takich informacji udziela i wielkie miejsce do działalności analitycznej.
Różne systemy weryfikacji

Od 2012 roku klienci mają zdolność zawierania umów pożyczki przez internet. Najpopularniejszą formą potwierdzenia tożsamości istnieje w ostatnim wypadku przelew weryfikacyjny. Dzięki temu instytucje pożyczkowe dowiadują się, na jakie dane personalne został zarejestrowany rachunek bankowy. Ale to rozwiązanie pamięta jeszcze nasze wady. Grupę klientów firm pożyczkowych działa pod wpływem chwilowych impulsów. Wykonanie przelewu ma mało czasu – a następnie użytkownik może się rozmyślić.

Dlatego opracowano nowe systemy weryfikacji – dedykowane aplikacje. Warto wymienić tu chociażby Kontomatik lub Groszconnect. Z zastosowaniem tych aplikacji nie musisz działać przelewu. Wystarczy, że zalogujesz się do bliskiej bankowości elektronicznej.

zobacz również Finbo logowanie

Stosując taką aplikację, jednocześnie udostępniasz pożyczkodawcy wszystkie wiedze połączone z Twoim kontem. Firma może zobaczyć Twoje przelewy, zobaczyć nie jesteś pieniądze, kto jest Twoim pracodawcą i ile dajesz na miesięczne utrzymanie. To szczególnie ważne dane. Dzięki nim, pożyczkodawca nie tylko oceni Twoją sytuację finansową, lecz też będzie mógł spokojnie profilować przyszłych klientów.

Źródło artykułu Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Finbo Polanów